Zámek Velké Losiny

Losinský zámek v renesančním stylu

Národní kulturní památka na místě původní tvrze, kterou roku 1531 nechali pánové ze Žerotína přebudovat v okázalý renesanční tzv. vysoký zámek s osmibokou věží, který má tři patra a přistavěné arkády na nádvoří. Nalézá se v obci Velké Losiny v Olomouckém kraji v údolí říčky Losinky, v nadmořské výšce 406m, asi 9km od Šumperka. Tento renesanční zámek v 17 století proslul, čarodějnickými procesy. 56 obětí bylo upáleno na hranici. Na zámku si můžete prohlédnout největší soubor tapisérií na Moravě. Kachlová kamna v rytířském sále patří mezi nejstarší u nás. Z původního vybavení uvidíte renesanční příborník a v knihovně jsou vysoce ceněné barokní skříně. Před zámkem se můžete projít francouzskou zahradou, kde si můžete přečíst spousty zajímavostí na informačních cedulích, které jsou umístěny na stromech dubu, buku, lípy, jinanu dvoulaločném, metasekvoji čínské nebo liliovníku tulipánokvětém. Jedná se o naučnou stezku „Poznáváme stromy“.

 

 • O nás

  Penzion Zlatý Potok se nachází v malebném prostředí Orlických hor a Jeseníků na území Králického Sněžníku. Zlatý Potok je půvabná vesnička ležící na úpatí hory Jeřábu, kterou protéká stejnojmenný potok, který ústí do blízké řeky Moravy.
 • Kontakt

  • Adresa
   Zlatý Potok 10
   788 33 Malá Morava
   Olomoucký kraj
   Česká republika
  • Provozovatel: Michaela Mahelová
  • Telefon
   (+420) 731 066 735
  • E-Mail
   zlaty-potok@seznam.cz

Společnost XO CZECH, s.r.o. je výhradní dovozce a distributor alkoholických nápojů moldavské značky KVINT. V nabídce jejich eshopu naleznete především kvalitní brandy VSOP, brandy XO, exkluzivní brandy, výjimečná moldavská vína, vodky VOLK a KVINTOFF nebo gin KVINT.